Vesi i keq përndjen Gjasulën

Futboll

Vesi i keq përndjen Gjasulën

Më: 6 maj 2022 Në ora: 23:27
Vesi i keq përndjen Gjasulën

Darmshtadti është mposhtur me rezultatin 2-1 nga Fortuna e Dyzeldorfit.

Ndeshja e sotme ishte një “finale” e parakoshme për “zambakët“, të cilët vështirësojnë së tepërmi ngjitjen për në Bundesligë.

Titullar nga minuta e parë ishte edhe Klaus Gjasula, i cili e la ndeshjen përpara kohe.

Jo për shkak zëvendësimi, por për shkak të “vesit të keq“ që e përndjek edhe këtë mbëmje.

Një faull në minutën e 87 detyron arbitrin të nxjerrë dy herë kartonin e kuq. I pari ishte në drejtim të Ginczekut, ndërsa i dyti në drejtim të Gjasulës.

Mesfushori shqiptar mori kartonin e dytë të verdhë, duke dalë kështu nga fusha e lojës. Darmshtadti gjendet në vendin  e dytë në tabelën e renditjes me 57 pikë të grumbulluara.

Megjithatë, ekipet ndjekëse kanë vetëm 3 pikë më pak, si dhe një ndeshje më tepër për të luajtur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat