Shpërthen Lukaku, dy gola për dy minuta kundër Wolves

Futboll

Shpërthen Lukaku, dy gola për dy minuta kundër Wolves

Më: 7 maj 2022 Në ora: 17:27
Romelu Lukaku

Tanimë është zhbllokuar rezultati në stadiumin “Stamford Bridge”, ku nikoqirët kanë kaluar në epërsi prej dy golave.

Chelsea ka kaluar arritur ta zhbllokojë rezultatin në ndeshjen kundër Wolverhampton, ku tani kryeson 2:0 si vendas.

Të dy golat erdhën nga sulmuesi Romelu Lukaku, i cili fillimisht shënon nga pika e bardhë në minutën e 56’, kurse e thellon epërsinë në 2:0 në minutën e 58’ të ndeshjes.

Rezultati momental është 2:0 në favor të Chelsat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat