Rinovim për rekord në Europë

Futboll

Rinovim për rekord në Europë

Më: 8 maj 2022 Në ora: 22:01
Rinovim për rekord në Europë

Një futbollist bullgar do të jetë përsëri lojtari më i moshuar në aktivitet në futbollin europian.

Portieri Georgi Petkov, ka firmosur rinovimin me skuadrën e Slavia Sofies në Bullgari.

Klubi ka bërë të ditur se gardiani i cili mbushi 46 vjeç në muajin mars, do të vazhdojë të jetë pjesë e këtij klubi edhe në sezonin e ri. Ai është portieri i dytë i skuadrës bullgare dhe në këtë edicion ka qenë në dy ndeshje në fushën e lojës.

Petkov ka nisur karrierën mes profesionistëve në vitin e largët 1994, teksa vishte fanellën e klubit Bankia në Bullgari. Ai ka luajtur edhe 18 ndeshje me përfaqësuesen e Bullgarisë, me të cilën është grumbulluar nga viti 1998, deri në vitin 2018.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat