Barcelona merr vendim për Depayn

Futboll

Barcelona merr vendim për Depayn

Më: 10 maj 2022 Në ora: 01:00
Memphis Depay

Barcelona raportohet se e ka vënë në shitje Memphis Depayn për në afatin kalimtar të verës.

Sulmuesi holandez kaloi si lojtar i lirë në “Camp Nou” vitin e kaluar, por ai do të largohet këtë verë, sipas “Sport”.

Depay nuk po ka hapësira të mjaftueshme te skuadra e Xavit, i cili preferon që sulmi të përbehet nga Aubameyang, Torres dhe Demebele.

Edhe rikthimi i Ansu Fatit nga lëndimi ka shtuar edhe më shumë konkurrencën.

28-vjeçari ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2023. 

Kësisoj, Barcelona e ka mundësinë për të fituar nga shitja e Depayt këtë vit, para se t’i skadojë kontrata vitin e ardhshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat