Një tjetër vlerësim vjen për Myrto Uzunin

Futboll

Një tjetër vlerësim vjen për Myrto Uzunin

Më: 13 maj 2022 Në ora: 11:37
Një tjetër vlerësim vjen për Myrto Uzunin

Një tjetër vlerësim vjen për Myrto Uzunin, këtë herë në Hungari.

Sulmuesi shqiptar është larguar në merkaton e dimrit te Granada në La Liga. Ky ishte hapi më i madh për të, ndërsa në ndeshjet e fundit është rritur jo pak niveli, me golin dhe asistin e dhënë në dy takimet e fundit.

Por Myrto Uzuni është shpallur golashënuesi më i mirë i Kupës së Hungarisë.

Pavarësisht kalimit në Spanjë prej disa muajsh, askush nuk e arriti kuotën e 8 golave të shënuara nga lojtari shqiptar.

Në fund ishte Ferencvaros që u shpall kampione e Kupës pasi mundi me shifrat 3-0 Paks.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat