Arsenal afër transferimit të Marquinhos

Futboll

Arsenal afër transferimit të Marquinhos

Më: 14 maj 2022 Në ora: 01:00
Marquinhos.

Arsenal dhe Sao Paulo janë afër të arrijnë marrëveshje për anësorin brazilian Marquinhos.

Marquinhos ka kontratë me ekipin brazilian deri në vitin 2024, por është shumë pranë largimit.

Kjo pasi Arsenali kanë shfaqur interesim për anësorin.

Siç njofton gazetari italian, Fabrizio Romano ka ndodhur një takim mes drejtuesve të klubeve, por ka ende për të diskutuar në lidhje me detajet për marrëveshjen e plotë.

Klauzola e largimit të lojtarit brazilian është 7 milionë euro.

Këtë sezon me Sao Paulo ai ka pasur 15 paraqitje ku ka shënuar dy gola dhe dhuruar një asistim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat