Barcelona nuk e do Antoine Griezmannin

Futboll

Barcelona nuk e do Antoine Griezmannin

Më: 14 maj 2022 Në ora: 11:09
Barcelona nuk e do Antoine Griezmannin

Barcelona nuk është e interesuar që Antoine Griezmann të kthehet në klub nëse Atletico Madrid vendos të mos mbajë sulmuesin francez i cili është i huazuar nga Barça, sipas gazetës spanjolle "Cuatro".

Mungesa e interesit te Barcelona është si rezultat gjendjes financiare të klubit. 

Trajneri argjentinas, Simeone ishte ai që shtyu Griezmann verën e kaluar për lëvizjen e tij drejt Madridit. Ai është plotësisht i bindur se francezi do të rigjejë formën e tij te Atletico pas një sezoni nën nivel.

Më 2021, Griezmann u kthye në Atlético Madrid në një huazim një vjeçar, me opsionin për të zgjatur huazimin edhe për një vit të mëtejshëm. Gjatë kësa kohe ai në njëzet e katër paraqitje ai ka shënuar tri gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat