Xhiroja e parafundit në Superligë, këto janë ndeshjet për sot

Futboll

Xhiroja e parafundit në Superligë, këto janë ndeshjet për sot

Më: 15 maj 2022 Në ora: 08:29
Foto ilustrim

Sot në Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohet xhiroja e parafundit e sezonit 2021/22.

Tashmë pothuajse gjithçka veçse është sqaruar, me Ballkanin që është shpallur kampion, kurse Ulpiana dhe Feronikeli janë ekipet që do të garojnë në Ligën e Parë edicionin tjetër.

Por, ka ende çështje të pazgjidhura, sikur ekipi që do të luajë në barazh dhe ekipi i katërt që do të garojë në Evropë.

Drenica – Ballkani, Dukagjini – Llapi, Gjilani – Malisheva, Ulpiana – Feronikeli, dhe Prishtina – Drita janë ndeshjet e sotme në Superligën e Kosovës.

Kryendeshja e sotme është pa dyshim Prishtina – Drita, ndonëse gjilanasit veçse e kanë siguruar pjesëmarrjen në kualifikimet e Conference League.

Të gjitha takimet nisin nga ora 15:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat