Mourinho takohet me ultrasit e Romës

Futboll

Mourinho takohet me ultrasit e Romës

Më: 15 maj 2022 Në ora: 11:31
Mourinho takohet me ultrasit e Romës

Roma u ndal në një barazim surprizues mbrëmjen e së shtunës në kampionat teksa ndaj Venezias që e kishte prerë biletën për në Serie B, nuk shkoi më shumë se barazim 1-1.

Megjithatë, verdhekuqtë e kanë mendjen te finalja e Conference League ndaj holandezëve të Feynoord e cila do të zhvillohet në Tiranë më datë 25 maj. Këtë e ka theksuar edhe Jose Mourinho ndërsa një moment special për portugezin ishte momenti kur shkoi dhe u përshëndet nga afër me ultrasit kryeqytetas.

“Shkova dhe falenderova tifozët sepse Roma është një familje.

Mënyra më e mirë për t’i falenderuar ata është që të japim maksimumin në fushë dhe nëse fitojmë trofeun në finalen e Tiranës, atëherë do të jetë një festë e merituar për tifozët.

Nëse ne fitojmë Conference League, atëherë mendoj se diçka e tillë do të jetë një arritje më e madhe se Milan apo Inter që mund të fitojnë titullin në Itali.

Trofeu jonë do të jetë më i veçantë prej pasionit të tifozëve, nuk e di nëse ata kanë qenë gjithnjë kaq të zjarrtë, por më duhet ta pranoj se tifozët e Romës janë shumë specialë”, u shpreh Mourinho.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat