Leonardo vazhdon “peshkimet” në Serie A

Futboll

Leonardo vazhdon “peshkimet” në Serie A

Më: 15 maj 2022 Në ora: 19:09
Leonardo vazhdon “peshkimet” në Serie A

PSG serish sheh nga Serie A! Jo vetem Rafael Leao i Milanit, por edhe futbolliste te tjere, kjo pasi dihet qe drejtori sportiv Leonardo eshte nje ndjekes i mire i kampionatit italian dhe ne detaje per disa futbolliste.

Skuadra e PSG-së dëshiron të përforcojë linjën e mbrojtjes për sezonin e ardhshëm.

Parisienët kanë hyrë në garë për qendërmbrojtësin e Torino-s, Gleison Bremer, raporton “RMC”. Për mbrojtësin brazilian ka interes nga Inter-i dhe Juventus-i. Teksa nga mediat angleze u raportua se dhe Chelsea është duke e monitoruar.

25-vjeçari ka zhvilluar sezon të mirë me Torino-n dhe te PSG-ja e shikojnë si lojtarin e duhur për të bërë rotacionin në mbrojtje, ku gjenden emra si Sergio Ramos, Marquinhos dhe Presnel Kimpembe.

Kontrata e Bremer-it me Torino-n përfundon në verën e 24. Megjithatë ai pritet të largohet këtë vere, për të kërkuar një skuadër më cilësore se aktualja. Klubi italian thuhet se e vlerëson mbrojtësin rreth 30 milionë euro. Një shumë që nuk përbën problem për arkat e francezëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat