​Cagliari-Inter, formacionet zyrtare

Futboll

​Cagliari-Inter, formacionet zyrtare

Më: 15 maj 2022 Në ora: 19:47
​Cagliari-Inter

Interi duhet të kërkojë vetëm tre pikë të plota ndaj Cagliarit në mënyrë që të jetë në luftë për titullin kampion edhe në xhiron e fundit të Serie-A.

Lufta me Milanin po vazhdon kokë më kokë tash e disa javë në kampionat me “Rossonerët” që vazhdojnë të kryesojnë tabelën me dy pikë më shumë se skuadra e Simone Inzaghit.

Ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Cagliari: Cragno; Altare, Ceppitelli, Lykogiannis; Bellanova, Rog, Grassi, Marin, Dalbert; Joao Pedro, Pavoletti

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro Martinez, Dzeko

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat