Ndërron jetë presidenti i klubit të njohur

Futboll

Ndërron jetë presidenti i klubit të njohur

Më: 16 maj 2022 Në ora: 13:01
Ndërron jetë presidenti i klubit të njohur

Mario Biazin, presidenti i klubit të Triestinës, ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare.

Ky lajm është publikuar nga klubi i Melburn Viktori të Australisë, ku Biazin përveçse aksioner ishte dhe drejtor i skuadrës prej 16 vitesh.

Një lajm i trishtë ky për futbollin italian dhe për skuadrën e njohur që përpara shumë vitesh ka qenë pjesë edhe e Serisë A.

Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes së Biazin, ku me shumë gjasa pas disa orësh do të sqarohet gjithçka.

Klubi i Triestinës aktualisht ndodhet në Serinë C, ku para disa kohësh përjetoi një krizë të madhe ku ra në kategoritë inferiore për shkak të borxheve të akumuluara, nga ku do të kërkojë sërish ringritjen, pse jo edhe në Serinë A.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat