Perisic arrin marrëveshje me Chelsean

Futboll

Perisic arrin marrëveshje me Chelsean

Më: 16 maj 2022 Në ora: 17:08
Ivan Perisic

Ivan Perisic karrierën pritet që ta vazhdojë në Premierligë.

Sipas “Daily Star”, futbollisti kroat dhe Chelsea tashmë kanë arritur marrëveshje.

Perisic thuhet se ka rënë dakord me një kontratë dyvjeçare, teksa është përfshirë opsioni për vazhdim edhe për një tjetër vit.

Kjo lëvizje thuhet se do të zyrtarizohet gjatë kësaj jave.

33-vjeçari te Chelsea do të kalojë si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me Interin skadon më 30 qershor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat