Agjenti i Bale: Gareth do të largohet nga Reali

Futboll

Agjenti i Bale: Gareth do të largohet nga Reali

Më: 16 maj 2022 Në ora: 19:16
Gareth Bale

Agjenti i Gareth Bale, Jonathan Barnett ka komentuar situatën e klientit të tij.

Bale do të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni, pasi kaloi vitet e fundit “në mjerim”.

Agjenti i uellsianit ka thënë se lojtari me shumë gjasë do të kthehet në Angli, por e ardhmja e tij varet edhe nga paraqitjet me kombëtaren.

“Gareth do të largohet nga Real Madrid. Rikthimi në Angli është i mundshëm”, ka thënë Barnett.

“E ardhmja e tij tani varet nga Uellsi dhe ndeshjet e ‘Play Off’ për Kupën e Botës".

Bale luante me Tottenham para se të kalonte te Real Madridi. Ai u kthye në Londër edhe në formë huazimi. Mbetet të shihet se çfarë do të zgjedhë lojtari për të ardhmen e tij, apo cilat do të jenë opsionet për të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat