Juventusi barazon me Lazion

Futboll

Juventusi barazon me Lazion

Më: 16 maj 2022 Në ora: 23:21
Foto ilustrim

Juventusi dhe Lazio kanë ndarë pikët në ndeshjen e javës së 37-të dhe të parafundit në Serie A

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Allianz Stadium” ka përfunduar me rezultatin 2:2.

Dusan Vlahovic (10’) dhe Alvaro Morata (36’) shënuan golat për “Zonjën e Vjetër”.

Për mysafirët shënuan Alex Sandro (51’ – autogol) dhe Sergej Milinkovic-Savic (90+6’).

Juventusi renditet i katërti me 70 pikë, kurse Lazio me shtatë pikë më pak ndodhet një pozitë më poshtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat