Fati i Arsenalit në duart e ekipit të Milot Rashicës

Futboll

Fati i Arsenalit në duart e ekipit të Milot Rashicës

Më: 17 maj 2022 Në ora: 00:27
Milot Rashica

Arsenali ka pësuar humbje ndaj Newcastle United, me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së parafundit në Premier League.

Topçinjtë me këtë humbje rrezikojnë të mos kualifikohen në fazat e grupeve të Ligës së Kampionëve, pasi Tottenhami është në pozitën e katërt me dy pikë më shumë.

Arsenali tani duhet të shpresojë se Norwich City do ta mposhtë Tottenhamin në xhiron e fundit dhe topçinjtë të fitojnë ndaj Evertonit.

Xhiroja e fundit e Premier Leagues pritet të jetë mjaft interesante, pasi do të ketë ndeshje ku do të përcaktohet titulli, vendi i katërt për në Ligën e Kampionëve, dhe lufta për mbijetesë mes skuadrave nga vendet e fundit te tabelës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat