Di Maria dhe Juventus gjithnjë e më afër

Futboll

Di Maria dhe Juventus gjithnjë e më afër

Më: 17 maj 2022 Në ora: 11:56
Di Maria dhe Juventus gjithnjë e më afër

Angel Di Maria i afrohet Juventusit, detajet e kontratës

Di Maria dhe Juventus po afrohen gjithnjë e më shumë. Anësori 34-vjeçar ka vendosur t’i thotë lamtumirë PSG-së dhe të qëndrojë në Evropë.

Ndër hipotezat që ishin në tavolinën e Fideos edhe ajo e së shkuarës, Benfica, por negociata e lindur me Juvent pati menjëherë kushte pozitive. Sipas asaj që u raportua nga “Tuttomercato”, në orët e fundit me Gestifute e jorge Mendes ka pasur kontakte të mëtejshme pjellore në këtë drejtim.

Një kontratë me vlerë 7 milionë euro në sezon është gati për anësorin argjentinas ku aktualisht fiton 10 milionë euro në klubin francez. Juventus i ofron kontratë 1 vjeçare me të drejtë rinovimi edhe për 1 vit tjetër.

Prandaj, klubi italian do të përfitonte nga Dekreti i Rritjes menjëherë duke qenë se për të hyrë në koncesionet, një mbajtës i kartës do të duhet të qëndrojë në vend për dy sezone të vazhdueshme.

Por marrëveshja duket e vendosur mirë dhe Di Maria po afrohet gjithnjë e më shumë me Juventusin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat