Bergomi: Milani më i fortë se zikaltërit

Futboll

Bergomi: Milani më i fortë se zikaltërit

Më: 17 maj 2022 Në ora: 18:52
Bergomi: Milani më i fortë se zikaltërit

Bepe Bergomi nuk është fshehur me opinionin e tij mbi ecuritë respektive të Milanit dhe të Interit. Ish-kapiteni i zikaltërve e ka komentuar kështu kampionatin e deritanishëm:

“Në harkun e të gjithë kampionatit, Milani ka qenë më i fortë.

Janë më të qëndrueshëm, nuk pësojnë, kanë mbrojtjen më të mirë të Europës në 10 ndeshjet e fundit, por edhe në ofensivë kanë lojtarë europianë.

Tek Interi nuk është dikush që mund të shënojë vetëm me një pasim të portierit të tyre, pasi u mungon shpejtësia dhe duhet të ndërtojnë deri te zona kundërshtare”, tha italiani që foli edhe për Bolonjën:

“Inzagi nuk do ta pranojë kurrë, por i dhemb Bolonja dhe mënyra si e luajti atë ndeshje.”, përfundoi Bergomi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat