Messi po kërkohet në MLS nga Inter Miami

Futboll

Messi po kërkohet në MLS nga Inter Miami

Më: 17 maj 2022 Në ora: 18:56
Messi po kërkohet në MLS nga Inter Miami

Po raportohet se Lionel Messi po kërkohet në MLS nga Inter Miami.

Messi nënshkroi një kontratë dyvjeçare me PSG-në verën e kaluar kur mbërriti në transfertë të lirë pas largimit të befasishëm nga Barcelona.

34-vjeçari ka opsionin e një viti shtesë në “Parc des Princes”, por është sugjeruar se ai është i etur për të marrë një sfidë të re në Shtetet e Bashkuara kur të mbarojë marrëveshja e tij.

Transmetuesi i Amerikës Latine “DIRECTV Sports” ka pohuar se Messi do të nënshkruajë për Inter Miamin kur të bëhet agjent i lirë më 30 qershor 2023.

Ata gjithashtu kanë raportuar se argjentinasi po përgatitet të blejë një 35 për qind të aksioneve në ekskluzivitetin e MLS përpara kalimit, gjë që do ta bënte atë të lidhej me bashkëpronarin aktual të klubit dhe ish-yllin e PSG-së, David Beckham.

Por, në anën tjetër, besohet se rrethanat e Messit kanë dalë për të mohuar raportimet përmes gazetës franceze “Le Parisien”.

“Është krejtësisht e rreme. Leo nuk ka vendosur ende për të ardhmen e tij”, thuhet në deklaratën e rrethit të yllit të PSG.

“Le Parisien” ka raportuar gjithashtu se Messi nuk do të fillojë të mendojë për lëvizjen e tij të ardhshme deri pas Kupës së Botës 2022 në Katar - ku Argjentina do të jetë ndër favoritët për të ngritur trofeun.

Një lëvizje në Inter Miami mund të mos jetë në radarin e Messit tani, por mund të shfaqet ende si një rrugë e mundshme për shtatë herë fituesin e Topit të Artë kur koha e tij në PSG të përfundojë.

Skuadra e MLS-së ka deklaruar publikisht se do të bëjë gjithçka që është në fuqinë e tyre për të siguruar shërbimet e Messit teksa kërkojnë të vazhdojnë ndërtimin e markës së tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat