Hoeness tallet me rivalët. Vjen përgjigjja…

Futboll

Hoeness tallet me rivalët. Vjen përgjigjja…

Më: 17 maj 2022 Në ora: 19:32
Hoeness tallet me rivalët. Vjen përgjigjja…

Stutgarti ka siguruar mbijetesën në javën e fundit të Bundesliga-s falë nj fitoreje 2-1 në frymën e fundit kundër Koln-it dhe humbjes së Hertha-s kundër Borussia  Dortmund-it.

Një fitore ajo e Stuttgart-it që është pasuar nga një festë e madhe e skuadrës dhe tifozëve në përfundim të ndeshjes së luajtur në Mercedes-Benz Arena.

Por dikujt duket se nuk i ka pëlqyer gjithë kjo lumturi. Kujt? Ish-presidentit të Bayern Munich, Uli Hoeness. Njëri që e thotë gjithmonë hapur atë që mendon dhe që ka komentuar për Bild atë që ka ndodhur në minutat e fundit të Stuttgart-Koln.

“Te Stuttgart-i kanë menduar se kanë fituar Kupën e Botës, kur në realitet vetëm sa kanë shmangur rënien nga kategoria”, ka thënë Hoeness.

Stuttgart-i, pas euforisë për arritjen e madhe, e ka mbajtur shënim atë që ka thënë ish-numri një i bavarezëve dhe i ka kthyer përgjigje nëpërmjet presidentit të klubit, Alexander Wehrle. Ai ka theksuar se  reagimi i tifozëve dhe i Bayern-it pas fitores së Bundesliga-s ka qenë shumë i përmbajtur.

“Duke parë emocionet e treguara gjatë festimeve të Bayern-it është më e lehtë të mendosh se kanë d alë të dhjetët dhe jo se kanë fituar titullin e dhjetë radhazi”.

Sigurisht, Hoeness mund të përgjigjet duke thënë se fitoret janë një normalitet për  Bayern-in, por deklaratat e tij kanë treguar mungesë respekti ndaj gëzimit të Stuttgart-it. Dhe ku i dihet nëse sezonin e ardhshëm, kur dy skuadrat do të jenë përsëri përballë, Bayern nuk do të pendohet nga fjalët e Uli-t.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat