Ademi priti kryetarin e Obiliqit

Futboll

Ademi priti kryetarin e Obiliqit

Më: 17 maj 2022 Në ora: 22:48
Ademi priti kryetarin e Obiliqit, Xhafer Gashi 

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe nënkryetari Agim Dibrani kanë pritur sot kryetarin e Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, i shoqëruar nga anëtarë të KF KEK-u.

I pari i Obiliqit e uroj presidentin Ademi për mandatin e ri në krye të FFK-së, teksa theksoi se nuk dyshon në suksesin dhe zhvillimin e futbollit kosovar nën drejtimin e tij.

Gjatë këtij takimi temë kryesoee ishte Kampi i të rinjve, i cili do të ndërtohet në Obiliq, me financim të UEFA-s.

Po ashtu u diskutua edhe për projektet tjera të bashkëpunimit në të mirë të futbollit dhe të rinjve të kësaj komune.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat