Vlerësimi i mirë për shqiptarin ndaj Liverpoolit

Futboll

Vlerësimi i mirë për shqiptarin ndaj Liverpoolit

Më: 18 maj 2022 Në ora: 00:02
Vlerësimi i mirë për shqiptarin ndaj Liverpoolit

Pas shumë javësh ku Armando Broja nuk ka lënë shije të mirë te Southampton, këtë herë vjen një vlerësim pozitiv për sulmuesin shqiptar.

“Hampshire” e ka vlerësuar me notën 6, ndryshe nga të gjitha javët e fundit, ku thuajse asnjëherë nuk është kaluar nota 5.5.

Në ndeshjen ndaj Liverpul, Broja arriti të krijonte vështirësi në mbrojtjen kundërshtare.

“U fut disa herë në pozicionet e duhura dhe goli iu mohua nga këmbët e Alison.

Punon shumë në sulm për periudhë të gjatë kohe, duke mbyllur mbrojtësit e Liverpulit. Megjithatë ishte i izoluar në sulm për shumicën dërrmuese të ndeshjes”, shkruhet nga Hampshire.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat