Finalja e Ligës së Evropës, ja formacionet e mundshme të Frankfurtit e Rangers

Futboll

Finalja e Ligës së Evropës, ja formacionet e mundshme të Frankfurtit e Rangers

Më: 18 maj 2022 Në ora: 09:34
Finalja e Ligës së Evropës, ja formacionet e mundshme të Frankfurtit e Rangers

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet finalja e parë evropiane e këtij sezoni, ku dy skuadrat Eintracht Frankfurt dhe Rangers do të luftojnë në stadiumin “Ramon Sanchez Pizjuan” për trofeun e Ligës së Evropës.

Në rrugëtimin deri në finale, Frankfurti në çerekfinale e mposhti Barcelonën 4:3, kurse në gjysmëfinale e eliminoi West Hamin me rezultat 3:1.

Në anën tjetër, Rangers në çerekfinale e eliminoi Bragan me rezultat 3:2, kurse në gjysmëfinale e mposhti me rezultat të njëjtë, respektivisht 3:2, skuadrën e RB Leipzigut.

Të dy skuadrat nuk janë takuar asnjëherë në të kaluarën, kurse për finalen e sotme raportohet se drejt Sevillas kanë udhëtuar rreth 100,000 tifozë skocezë dhe 50,000 gjermanë.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Frankfurtin nuk do të paraqiten Hinteregger dhe Ramaj, kurse te Rangers mungojnë Hagi, Helander, Morelos dhe Ofoborh.

Formacionet e mundshme të dy skuadrave i gjeni më poshtë.

Eintracht Frankfurt (3-4-2-1): Trapp; Toure, Ndicka, Tuta; Knauff, Sow, Rode, Kostic; Kamada, Hauge; Borre

Rangers (4-3-3): McGregor; Tavernier, Goldson, Bassey, Barisic; Kamara, Lundstram, Jack; Kent, Aribo, Wright

21:00 Eintracht Frankfurt – Rangers (Stadiumi Ramon Sanchez Pizjuan)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat