Arrestohet tifozi që e sulmoi fizikisht yllin e Sheffieldit Utd

Futboll

Arrestohet tifozi që e sulmoi fizikisht yllin e Sheffieldit Utd

Më: 18 maj 2022 Në ora: 12:10
Arrestohet tifozi që e sulmoi fizikisht yllin e Sheffieldit Utd

Ylli i Sheffield United, Billy Sharp ka përfunduar i gjakosur pas sulmit fizik që ia bëri një tifoz në ndeshjen e dytë të “play-offit” të Championshipit anglez në Nottingham.

Forest e fituan lojën e dytë me penallti, ndërsa tifozët përfunduan në fushë pasi e panë ekipin e tyre duke e siguruar një vend në finalen e Wembleyt.

Menaxheri i Sheffieldit, Paul Heckingbottom thotë se pas ndeshjes, Sharp u lëndua pas sulmit që ia bëri një tifoz dhe ai u përgjak.

Siç mund të shihet në video, tifozi e qëllon me kokë në fytyrë futbollistin britanik, i cili përfundon në tokë.

Pas këtij rasti, policia e Nottinghamshire u vu në kërkim të huliganit dhe e arrestoi atë.

Bëhet fjalë për një tifoz 31 vjeçar, i cili është dërguar në mbajtje.

Nottinghami ka shprehur keqardhje për rastin pasi Sharp kishte luajtur për këtë skuadër në sezonin 2012/13, shkruan “Gazeta Express”.

Në një njoftim, Forest kërkoi që tifozi agresor të dënohet përjetë për të mos hyrë në stadiume futbolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat