Portieri i Frankfurt: Dje ishte dita më e mirë e karrierës sime

Futboll

Portieri i Frankfurt: Dje ishte dita më e mirë e karrierës sime

Më: 19 maj 2022 Në ora: 11:20
Portieri i Frankfurt: Dje ishte dita më e mirë e karrierës sime

Kevin Trapp e ka shpallur të mërkurën ditën më të mirë të karrierës së tij, pasi Eintracht Frankfurt mposhti Rangers në finalen e Europa League.

“Nuk kam fjalë për këtë”, tha Trapp.

"Jam përpjekur t'i gjej, por është e pamundur. Ne mund ta prezantojmë trofeun nesër në Frankfurt pas katërdhjetë e dy vitesh. Kjo është dita më e mirë e karrierës sime, me të vërtetë. Jam shumë krenar për ekipin tonë".

Portieri tridhjetë e një vjeçar u shpall edhe lojtari i ndeshjes. 

Skuadra gjermane Eintracht Frankfurt e ka fituar trofeun e Europa Leagues mbrëmë, pasi e ka mundur skuadrën skoceze, Glasgou Rangers, pas penalltive 5:4. Ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve u mbyll 1:1.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat