Xherdan Shaqiri shpërthen me gol në Amerikë

Futboll

Xherdan Shaqiri shpërthen me gol në Amerikë

Më: 19 maj 2022 Në ora: 11:52
Xherdan Shaqiri shpërthen me gol në Amerikë

Futbollisti Xherdan Shaqiri ka vazhduar me formë të mirë me me skuadrën e tij, Chicago Fire në MLS.

Chicago Fire ka barazuar në udhëtim te New York Red Bulls me rezultat 3-3 në kuadër të javës së 12-të në MLS.

Shaqiri arriti të realizoi në minutën e 89-të për t’ia siguruar avantazhin momental 3:2 ekipit mysafir.

Mirëpo, vendësit barazuan gjithçka në minutat shtesë dhe loja përfundoi baras, kështu duke e lëshuar fitoren nga duart.

Me këtë gol, reprezentusi i Zvicrës regjistron tri gola me Chicago Fire, teksa ka edhe pesë asistime.

Në anën tjetër, ekipi i tij gjendet në pozitën e fundit, të 14-tën me vetëm 11 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat