Origi largohet nga Liverpooli për në Milano

Futboll

Origi largohet nga Liverpooli për në Milano

Më: 19 maj 2022 Në ora: 12:05
Origi largohet nga Liverpooli për në Milano

Destinacioni i ardhshëm i qendërsulmuesit belg, Divock Origi do të jetë për në Milano.

Kjo, sipas gazetarit të njohur dhe ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano, belgu do të largohet nga Liverpooli për t’iu bashkuar Milanit.

Romano shton se, ai po pret të përfundojë testet mjekësore dhe të nënshkruajë kontratën si lojtar i ri i Milanit në javët e ardhshme.

Liverpool tashmë e ka pranuar vendimin e tij dhe ai do të largohet si një transferim i lire.

27-vjeçari është pjesë e “Reds” prej vitit 2014, teksa ka qenë i huazuar tek Lille e Wolsburgu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat