Nuk do të jetë vetëm Pol Pogba

Futboll

Nuk do të jetë vetëm Pol Pogba

Më: 19 maj 2022 Në ora: 13:25
Nuk do të jetë vetëm Pol Pogba

Nuk do të jetë vetëm Pol Pogba transferimi i vetëm i Juventusit për mesfushën e saj.

Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, klubi bardhezi ka nisur kontaktet me kampionin e Europës me Çelsin dhe të Botës, Zhorzhinjon.

“Zonja e Vjetër” dëshiron të bëjë një revolucion në mesfushë duke parë se ky ishte viti i dytë pa titullin kampion në shtëpi dhe nuk mjaftohen vetëm me një kualifikim në Champions.

30-vjeçari gjithmonë ka qenë në “radarët” e bardhezinjve dhe shikohet si ideal në skemat e Masimiliano Alegrit.

Gjatë këtij sezoni me fanellën e Çelsit në Premier Ligë, Zhorzhinjo është aktivizuar në total në 28 ndeshje ku ka shënuar 6 gola dhe ka dhuruar dhe 2 asiste për shokët e skuadrës.

Mesfushori 30-vjeçar ka pasur një moment të shkëlqyer në karrierë, ku ka arritur të fitojë Champions-in dhe Kupën e Botës për klube me Çelsin dhe të shpallej kampion i Europës me Italinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat