Barcelona e gjen në Itali me gjysmë çmimi

Futboll

Barcelona e gjen në Itali me gjysmë çmimi

Më: 19 maj 2022 Në ora: 13:34
Barcelona e gjen në Itali me gjysmë çmimi

Një qendërmbrojtës është një nga objektivat kryesorë të Barcelonës për merkaton e verës. Drejtuesit e klubit katalanas po studiojnë tregun italian, aty ku pëlqehet Kalidou Koulibaly.

Mbrojtësi senegalez është pjesë e Napolit prej vitit 2014, ndërkohë që kontrata i përfundon në vitin 2023.

Bisedimet në lidhje me rinovimin kanë ngecur, situatë që po tenton ta shfrytëzojë Barcelona.

Mediet spanjolle shkruajnë se afrikani është dëshira e madhe e klubit katalanas, që është gati të paguajë deri në 35 milionë euro, duke llogaritur moshën e Koulibaly dhe faktin që i ka mbetur një vit kontratë.

Napoli e vlerëson 70 milionë euro, por do të detyrohet ta shesë nëse nuk e bind të rinovojë, ndërsa kalimi te Barcelona është mundësia e fundit për Koulibaly për të siguruar një kontratë të majme në karrierë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat