Eriksen nuk është ende 100 për qind

Futboll

Eriksen nuk është ende 100 për qind

Më: 21 maj 2022 Në ora: 13:25
Eriksen nuk është ende 100 për qind

Christian Eriksen thotë se ka "një ide" se ku do të luajë sezonin e ardhshëm, por nuk është 100 për qind i sigurt.

Mesfushori sulmues ka impresionuar në periudhën e tij të shkurtër në Brentford ndërsa u kthye në lojë pas një arresti kardiak në Euro 2020 verën e kaluar.

Kontrata e ndërkombëtarit danez skadon këtë verë dhe ai duhet të marrë një vendim në lidhje me lëvizjen e tij të ardhshme.

Eriksen, thotë se nuk është i sigurt se cili do të jetë hapi i tij i ardhshëm, por qëndrimi në Brentford është një opsion.

“Nuk e di se çfarë ka e ardhmja”, tha ai për “BBC Sport”.

“Do të jetë një vendim nga perspektiva sportive, por edhe një perspektivë familjare që do të përfshijë vendimin se ku do të shkojmë”.

I pyetur nëse Brentford është në bisedë, ai tha: "Ata janë, ata patjetër janë. Nuk e kam vendosur 100% se ku do të shkoj.

"Unë kam një ide, por çfarë do të ndodhë nuk e di. Por Brentford është padyshim në kategorinë e një prej klubeve”, përfundoi 30-vjeçari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat