Napoli refuzon ofertën e Arsenalit

Futboll

Napoli refuzon ofertën e Arsenalit

Më: 21 maj 2022 Në ora: 15:20
Napoli refuzon ofertën e Arsenalit

Napoli raportohet se ka refuzuar ofertën e Arsenalit për transferimin e Victor Osimhenit.

“Calciomercato” ka raportuar këtë të shtunë se klubi nga Serie A ka refuzuar ofertën prej 90 milionë eurove të klubit londinez.

Sipas mediumit italian, ka qenë presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiss, që i ka thënë “JO” kësaj oferte.

Në raport tutje thuhet se Napoli kërkon së paku 110 milionë euro për shitjen e 23-vjeçarit.

Mbetet të shihet në vazhdim nëse “Topçinjtë” do të rrisin ofertën e tyre për sulmuesin nga Nigeria.

Victor Osimhen me Napolin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat