Xavi konfirmon interesimin për Lewandowskin

Futboll

Xavi konfirmon interesimin për Lewandowskin

Më: 21 maj 2022 Në ora: 17:10
Xavi Hernandez

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka konfirmuar interesimin e tyre për Robert Lewandowskin.

E ardhmja e Lewandowskit vazhdon të jetë e paqartë.

Lojtari ka kontratë me Bayern Munich deri në vitin e ardhshëm, por rinovimi pritet të ndodhë.

Ai  do të largohet nga ‘Allianz Arena’, e që sipas lajmeve të fundit polaku është afër transferimit drejt gjigantit katalanas Barcelona.

E interesimin e Barçës drejt yllit të Polonisë e ka konfirmuar vet trajneri i tyre Xavi Hernandez.

“Është një mundësi që ai mund të vijë, po”, tha Xavi në një konferencë për shtyp sot.

“Ai e ka thënë edhe publikisht. Ka negociata, por nuk do të jetë e lehtë, ai ka një kontratë njëvjeçare me Bayernin”, ishin fjalët e trajnerit.

Mbetet të shihet nëse do të arrihet një marrëveshje mes dy palëve për transferimin e Lewandowskit drejt ‘Camp Nou’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat