Mbappe shënon het-trik, PSG shkatërron Metz-in

Futboll

Mbappe shënon het-trik, PSG shkatërron Metz-in

Nga: K.G. Më: 21 maj 2022 Në ora: 22:49
Mbappe shënon het-trik, PSG shkatërron Metz-in

Kylian Mbappe shënon het-trik për fitoren e thellë të PSG-së me rezultat 5:0 ndaj Metz-it, në ndeshjen e javës së fundit (e 38-të) në Kampionatin e Francës. 

Messi, Mbappe e Neymar, të pandalshëm për ekipin rival. 

Messi asistoi në golin e dytë. 

Mbappe shënoi në minutën e 25-të,28-të e 50-të, Neymar 31, Di Maria (67'). 

PG është kampion i ri i Francës, me gjithsejt 86 pikë e Metz përfundon i 19-ti me 31 pikë, së bashku me St. Etienne e Bordeaux bien nga liga e Francës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat