Glasgow Rangers ngushëllohet me një tjetër trofe

Futboll

Glasgow Rangers ngushëllohet me një tjetër trofe

Më: 21 maj 2022 Në ora: 23:23
Glasgow Rangers ngushëllohet me një tjetër trofe

Dy gola në tri minutat shtesë nga zëvendësuesit Ryan Jack dhe Scott Wright i dhanë Glasgow Rangersit Kupën e Skocisë në finalen kundër Hearts.

Një trofe që i ngushëllon sadopak skocezët për humbjen në finalen e Europa League-s vetëm pak ditë më parë, në Sevilje, kundër Eintrachtit të Frankfurtit.

Skuadra nga zona Ibrox e Glasgow-t e fitoi trofeun për herë të parë pas 13 vjetësh, teksa në total Kupat e fituara janë 34.

Për 90 minuta rrjetat mbetën të paprekura, por sapo nisi shtesa, pikërisht në minutat 94’ dhe 97’, dy lojtarët e hedhur në fushë në pjesën e dytë nderuan trajnerin Giovanni van Bronckhorst, i cili në këtë duel final të Kupës kishte “zënë mend”, duke lënë jashtë formacionit Aaron Ramsey-n, lojtarin e vetëm që gaboi në serinë e 11-metërshave përballë Eintrachtit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat