Tahir Batatina e ka në dorë Prishtinën!

Futboll

Tahir Batatina e ka në dorë Prishtinën!

Nga: K. Goca Më: 22 maj 2022 Në ora: 14:41
Tahir Batatina e ka në dorë Prishtinën!?

Kryetrajneri Tahir Batatina përveç që ka arsye të mburret që me ekipin e tij Llapi nga Podujeva janë në finale të Kupës së Kosovës, ka edhe një arsye tjetër që të lavdërohet, sot e ka në dorë Prishtinën!

Prishtinës patjetër i duhet fitorja nëse Malisheva fiton ndaj Dukagjinit, ndryshe bie në barazh!

Prishtina përballet me Llapin në "Zahir Pajaziti".

Dukagjini është në vend të pestë me 49 pikë, Prishtina e gjashta me 48, pasojnë Drenica 47 e Malisheva 47 pikë etj. 

BKT Superliga, java e fundi, sot

Drita - Ulpiana
Malisheva - Dukagjini
Ballkani - Gjilani
Llapi - Prishtina 
Feronikeli - Drenica  
Ndeshjet fillojnë në orën 15.00

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat