Muriqi asist në fitoren e Mallorcas, Granada e Uzunit bie nga liga

Futboll

Muriqi asist në fitoren e Mallorcas, Granada e Uzunit bie nga liga

Më: 22 maj 2022 Në ora: 22:45
Muriqi asist në fitoren e Mallorcas, Granada e Uzunit bie nga liga

Fund dramatik i kampionatit për Granadan e Myrto Uzunit, që sezonin e ardhshëm nuk do të luajë në La liga.

Skuadra andaluziane në ndeshjen përmbyllëse të sezonit, barazoi 0-0 me Espanyolin, por një pikë nuk I mjaftoi për mbijetesën, pasi si Mallorca ashtu edhe Cadizi fituan në sfidat respektive.

Granada i bashkohet Alavesit dhe Levantes, që gjithashtu bien në Segunda Division. Do t’i peshojë gjatë në ndërgjegje ajo penallti e humbur nga Molina në minutën e 72-të. I njëjti futbollist ishte i pafat edhe në shtesë, teksa goditja e tij qethi shtyllën.

Qëndron në La Liga Mallorca, e cila fitoi 0-2 në fushën e Osasunas. U aktivizua titullar Vedat Muriqi, por golat u shënuan nga Angel, i asistuar nga sulmuesi dardan, dhe Grenier.

Qëndron në elitën e futbollit spanjoll edhe Cadizi, falë suksesit 0-1 në fushën e Alavesit, ku golin e vetëm të takimit e shënoi Lozano.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat