Leonit Abazi falënderon Prishtinën, e ardhmja e tij larg kryeqytetit

Futboll

Leonit Abazi falënderon Prishtinën, e ardhmja e tij larg kryeqytetit

Më: 22 maj 2022 Në ora: 23:57
Leonit Abazi falënderon Prishtinën, e ardhmja e tij larg kryeqytetit

Leonit Abazi ka zhvilluar ndeshjen e tij të fundit me Prishtinën.

Mbrojtësi gjilanas si gjithmonë ishte titullar për bardhekaltërtit në sfidën ndaj Llapit që kryeqytetasit e fituan 1-2.

E ndeshja në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë ishte e fundit për të me fanellën bardhekaltër.

Abazi ka postuar një foto në llogarinë e tij në Instagram duke falënderuar Prishtinën.

“Faleminderit FC Prishtina”, ka shkruar Abazi.

Ai tani mbetet futbollist i lirë dhe e ardhmja e tij duket se është në Suharekë ku është raportuar se ka marrëveshje me kampionin e ri të Kosovës, FC Ballkanin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat