Nuk ka ditë të bardha për ekipin e Xherdan Shaqirit

Futboll

Nuk ka ditë të bardha për ekipin e Xherdan Shaqirit

Nga: Kemajl Goca Më: 23 maj 2022 Në ora: 01:05
Nuk ka ditë të bardha për ekipin e Xherdan Shaqirit

Chicago Fire fiks 2 muaj pa fitore apo 9 ndeshje rresht!

Nuk ka ditë të bardha për ekipin e Xherdan Shaqirit, Chicago Fire, e cila pësoi humbje në udhëtim me rezultat 1:0 nga New York City.

Shaqiri u paraqit titullar por assesi që të nxjerrin rezultat pozitiv.

Fitorja e fundit për Chicagon rezulton me 19 mars, me rezultat 3:1 ndaj Sporting Kansas Cityt. 

Kapiteni Shaqiri vlerësohet me notën 6.7 nga faqja e specializuar “Sofascore”.

Futbollisti Heber në minutën e 23-të shënoi nga penalltia për fitoren e liderit të Konferencës Lindore të ligës amerikane. 

New York City kryeson me 23 pikë e Chicago është në fund me 11 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat