Finalja e Conference League, mbërrin në Durrës autobusi i Romës

Futboll

Finalja e Conference League, mbërrin në Durrës autobusi i Romës

Më: 23 maj 2022 Në ora: 12:34
Finalja e Conference League, mbërrin në Durrës autobusi i Romës

25 maji, e mërkura do të shënojë një moment historik në futbollin shqiptar, pasi për herë të parë në vendin tonë do të luhet një finale europiane, ajo e Conference League mes Romës dhe Feyenoord.

Kjo ndeshje është planifikuar që të zhvillohet në orën 21:00 në “Air Albania”, ndërsa prej disa ditësh tashmë në vendin tonë kanë filluar dyndjet e tifozëve italianë dhe atyre holandezë.

Ndërsa të gjithë presin mbërritjen e dy skuadrave në kryeqytetin tonë, Tiranë, paraditen e sotme në portin e Durrësit ka mbërritur autobusi i skuadrës së Romës.

Lajmin në fjalë e ka bërë publik kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale, ku ka publikuar foto të autobusit, ndërsa i uron mirëseardhjen në vendin tonë.

“Mirësevjen! Mbërrin në Portin e Durrësit autobuzi zyrtar i Romës, i cili do të marrë nesër skuadrën në Rinas”-shkruan krahas fotove Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat