Superkupa e Italisë do të luhet në Arabinë Saudite

Futboll

Superkupa e Italisë do të luhet në Arabinë Saudite

Më: 23 maj 2022 Në ora: 20:55
Foto ilustrim

Superkupa e Italisë do të zhvillohet në Arabinë Saudite.

‘Derby della Madonnina’ i ardhshëm do të jetë i vlefshëm për Superkupën e Italisë.

Milan si fituese e Serie A dhe Inter si skuadra fituese e Kupës së Italisë kontestojnë njëra-tjetrën për Superkupën.

Raportimet e fundit bëjnë të ditur se ndeshja për Superkupë do të zhvillohet në Arabinë Saudite.

Këtë e konfirmojnë edhe fjalët e shefit të Lega Serie A, Luigi De Siervo, i cili foli për RAI.

“Është një kontratë që kemi zbatuar dhe ky do të jetë viti i fundit”, ka thënë De Siervo.

“Do të jetë në janar dhe edhe një herë produkti ynë eksportohet”, shtoi shefi i Lega Serie A.

Inter fitoi Superkupën në janarin e vitit 2022 duke mposhtur Juventusin 2:1. Të njëjtën gjë synon vitin tjetër, por përballë do të ketë Milanin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat