Befason Mbappe: Isha në bisedime edhe me Liverpoolin!

Futboll

Befason Mbappe: Isha në bisedime edhe me Liverpoolin!

Më: 24 maj 2022 Në ora: 00:22
Kylian Mbappe

Bota e futbollit mbeti e habitur të shtunën pasi Kylian Mbappe vendosi të qëndrojë në Paris Saint-Germain dhe të nënshkruajë një kontratë të re me kampionët e Ligue 1.

Sulmuesi francez nënshkroi një marrëveshje të re mahnitëse, e cila do ta shohë atë të fitojë 50 milionë euro neto në secilin prej tre viteve të ardhshme, si dhe një shumë nënshkrimi prej 100 milionë eurosh.

Përkundër interesimit shumë të madh të Real Madridit, ai zgjodhi klubin parisien.

Por, tani për TeleFootball, Mbappe zbuloi se ishte në bisedime me Jurgen Klopp për t’iu bashkuar Liverpoolit.

“Nuk ishin vetëm Real Madridi dhe PSG me të cilët isha në negociata. Unë bisedoja edhe me Jurgen Klopp për t’iu bashkuar Liverpoolit”, deklaroi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat