Real e do futbollistin e Bayernit

Futboll

Real e do futbollistin e Bayernit

Më: 24 maj 2022 Në ora: 11:18
Real e do futbollistin e Bayernit

Real i Madridit po lufton me zhgënjimin rreth anulimit të marrëveshjes me Kilië Mbapenë, i cili preferoi të rinovonte me PSG-në në vend që të vinte te “Los Blancos”.

Madrilenët janë të shokuar, por sipas mediave spanjolle, tashmë po punojnë për plane të reja. Emri Serge Gnabri po qarkullon te drejtuesit spanjollë.

Kontrata e yllit të Bajernit përfundon në vitin 2023 dhe pritet të zgjatet.

Lojtari gjerman ka marrë një ofertë shumë të mirë prej kohësh, e cila duhet t’i sigurojë atij të ardhura nga 17 deri në 19 milionë euro në rast të vazhdimit të kontratës përtej 2023-shit.

Por Gnabri thuhet se është i zhgënjyer që negociatat e tij përpara kësaj oferte fitimprurëse janë zvarritur për kaq shumë. Ai ndihet i zhgënjyer edhe pse ende nuk e ka refuzuar ofertën e klubit. As ai nuk po nxiton ta nënshkruajë.

Koha luan për të. Pas sezonit të ri ai do të ishte pa pagesë dhe mund të mblidhte një të ashtuquajtur “tarifë nënshkrimi” në një klub tjetër përveç pagës së lartë. Reali kërkon një sulmues anësor dhe Serge duket i duhuri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat