Gostivari mbetet pa kapitenin Skenderi

Futboll

Gostivari mbetet pa kapitenin Skenderi

Më: 24 maj 2022 Në ora: 13:05
Gostivari mbetet pa kapitenin Skenderi

Lavdrim Skenderi i ka dhënë fund aventurës së tij me KF Gostivarin, skuadër kjo që ditëve të kaluara u tregua shumë aktive në merkato, duke vazhduar kontratat me një numër të madh futbollistësh, ndërsa gjithashtu arriti që të sjellë edhe një freski në repartin e sulmit, duke prezantuar sulmuesin e talentuar dibran, 19-vjeçarin, Ujkan Muça.

Megjithatë, siç mëson “infOSport.mk”, sot nga tabori i skuadrës së Gostivarit është larguar kapiteni, Lavdrim Skenderi.

KF Gostivari pas shumë rinovimeve, bënë edhe goditjen e parë në merkato

“Po, e vërtetë është që kam përfunduar kontratën me Gostivarin. Neve u ulëm bashkë në tavolinën e bisedimeve, mirëpo pasi nuk arritëm gjuhën e përbashkët për vazhdimin e kontratës, vendosëm të ndërprejmë bashkëpunimin” – u shpreh Lavdrim Skenderi, i cili pjesë e Gostivarit ishte tashmë një vit e gjysmë.

Ai sezonin e fundit me fanellën e kësaj skuadre në Ligën e Dytë – Perëndim, regjistroi 6 gola dhe 6 asistime, duke ndihmuar Gostivarin që sezonin e rregullt ta mbyll në pozitën e katërt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat