Tifozët e Feyenoord: Jemi dashuruar me Tiranën

Futboll

Tifozët e Feyenoord: Jemi dashuruar me Tiranën

Më: 24 maj 2022 Në ora: 13:19
Tifozët e Feyenoord: Jemi dashuruar me Tiranën

Tifozët e Romës dhe Feyenoord kanë filluar prej ditësh që të vijnë në në Tiranë, ndërsa presin finalen e parë të Conference League, që do të luhet nesër, 25 maj, në orën 21:00 në “Air Albania”.

“Super Sport” ka pyetur tifozët holandez për eksperiencën e tyre në Tiranë.

Një tifoz holandez, theksoi se skuadra e Feyenoord do të fitojë me rezultatin 2-0, ndërsa shtoi se nuk ka biletë, por do të mundohet të gjejë deri nesër në mbrëmje.

“Kjo është hera ime e parë që vizitoj Tiranën, nuk kam biletë, por do ta gjejë. Finalen do e fitojë Feyenoord me rezultatin 2-0, një gol do e shënojë në pjesën e parë dhe një gol tjetër në pjesën e dytë të ndeshjes”-deklaroi tifozi.

Ndërsa një tifoze me emrin Nadia, theksoi se kjo është vizita e saj e parë në Tiranë, por theksoi se menjëherë u dashurua me kryeqytetin e Shqipërisë.

“Unë quhem Nadia dhe kjo është hera e parë që unë e vizitoj Tiranën, por e dua këtë qytet, ua rekomandoj të gjithëve”-theksoi ajo,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat