Drita, gati për Kupën e Kosovës

Futboll

Drita, gati për Kupën e Kosovës

Më: 24 maj 2022 Në ora: 14:00
Drita, gati për Kupën e Kosovës

Kanë kaluar dy dekada që nga fitimi i Kupës së Kosovës nga Drita, sezona e fundit ku Intelektualët kishin ngritur në qiell trofeun e dytë më të vlefshëm në futbollin kosovar, ishte sezona 2000/2001.

Pas 21 viteve, bardhekaltërit do të tentojnë të rikthejnë Kupën në qytetin e Gjilanit, ku të enjten mbrëma me fillim nga ora 20:00 do të kenë kundërshtar Llapin.

Llapjanët janë fituesit e fundit të Kupës së Kosovës duke mposhtur Dukagjinin me anë të penalltive sezonën e kaluar në Fadil Vokrri.

Pas penalltive dhe Drita kishte triumfuar në vitin e largët 2001, duke i mposhtur rivalët e qytetit, Gjilanin, pas një drame në ekzektuimin e penalltive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat