Dinamo ngritët në Ligën e Dytë të Kosovës 

Futboll

Dinamo ngritët në Ligën e Dytë të Kosovës 

Nga: K.G. Më: 24 maj 2022 Në ora: 14:35
Dinamo ngritët në Ligën e Dytë të Kosovës 

Dinamo e Ferizajt është anëtar i ri i Ligës së Dytë të Kosovës në futboll.

Një sukses i madh për këtë kolektiv, që synon edhe më shumë në të ardhmen.

Burim Çerkini është kryetrajner, Fatos Ademi - trajneru kondicional dhe ndihmëstrajner.

“FC Dinamo nga Ferizaj tashmë ngjitet në ligën e 2-të në futbollin kosovar.

Ishte një ndeshje (ndaj Fortunës) e luftuar fort nga ana e futbollistëve tanë të cilët treguan karakter të fortë nga minuta e parë e deri në fund të takimit.

Urime djelmosha, këtë fitore e keni merituar më shumë se kurrë”, shkruan në faqen e Dinamos.

Dinamo e ka siguruar inkuadrimin në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll. Skuadra ferizajase në ndeshjen e barazhit të Regjionit të Prishtinës e ka mundur skuadrën Fortuna nga Drenasi, me rezultat 1:0.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat