Ish-trajneri i Bayernit rikthehet në Bundesligë

Futboll

Ish-trajneri i Bayernit rikthehet në Bundesligë

Më: 24 maj 2022 Në ora: 14:58
Ish-trajneri i Bayernit rikthehet në Bundesligë

Një rikthim i rëndësishëm në Bundesligë ka ndodhur, pasi ish-trajneri i Bayern Munich tashmë është zyrtarisht timonieri i Wolfsburg.

Bëhet fjalë për Niko Kovaç, i cili zyrtarisht është trajneri i ri i Wolfsburg, teksa do të marrë menjëherë edhe frenat e “ujqërve”.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi gjerman me anë të një postimi në faqen e saj zyrtare.

Në të thuhej se Kovaç ka nënshkruar një kontratë që do ta mbajë lidhur me klubin e Wolfsburg deri në vitin 2025.

50-vjeçari është rikthyer kështu në gjermani pas 2 vitesh që kaloi në Francë nën drejtimin e Monacos. Më parë në gjermani, trajneri kroat përveç Bayern Munich ka trajnuar edhe Eintrach Frankfurt, ndërsa ka qenë edhe trajneri i kombëtares kroate të futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat