Vendim i Komisionit për Ankesa i FFK-së

Futboll

Vendim i Komisionit për Ankesa i FFK-së

Më: 24 maj 2022 Në ora: 18:23
Vendim i Komisionit për Ankesa i FFK-së

Komisioni për Ankesa – shkalla e dytë, në përbërje Sitki Baftiu kryetar, Remzi Azemi dhe Bekim Behrami anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 24.05.2022 shqyrtoi ankesën e KF “Vitia“, me nr reference 1069/1 të datës 20.05.2022  e cila kishte atakuar vendimin e Komisionit Disiplinor –shkalla e parë të datës 13.05.2022, lidhur me dënimin e futbollistit e KF “Vitia “, Vigan Ymeri me nr ID 002763M99 për shkak të sjelljeve josportive në ndeshjen Vitia-Vllaznia (P) ku nga bankina pështyn dhe fyen rëndë gjyqtarin kryesor të ndeshjes për çka ishte ndëshkuar me karton të kuq direkt. I njëjti pas përfundimit të ndeshjes vazhdon me fyrje , kërcenime dhe ofendon organet e FFK-së.

Sipas raportit të gjyqtarit kryesor të ndeshjes Vitia – Vllaznia (P) dhe mori këtë:

VENDIM

Komisioni për Ankesa – shkalla e dytë në mbledhjen e mbajtur më datë 24.05.2022 pas shqyrtimit të të gjitha shkresave, argumenteve dhe provave shtesë të ofruara  konstatoj se vendimi i Komisionit Disiplinor –shkalla e parë, është i drejtë dhe mbetet në fuqi.

ARSYETIM

Komisioni për Ankesa si organ i shkallës së dytë me rastin e shqyrtimit të ankesës së ushtruar nga KF “Vitia“, nga ana e palës së ankimuar lidhur me rastin e apostrofuar, Komisioni mori për bazë raportet dhe provat e ofruara nga shërbimit administrativ i Federatës së Futbollit të Kosovës, Komisioni i Garave, protokollin e ndeshjes, po ashtu edhe raportet e zyrtarëve – delegatit dhe shkresat tjera plotësuese dhe nga të njëjtat konstatoj se Komisioni Disiplinor i shkallës së parë ka vepruara drejt dhe me përpikëri në zbatimin e dispozitave juridike nga neni 119 pika A i Rregullores disiplinore, njofton Sitki Baftiu, kryetar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat