Adidas zbulon topin për finalen e Champions League

Futboll

Adidas zbulon topin për finalen e Champions League

Më: 24 maj 2022 Në ora: 18:56
Adidas zbulon topin për finalen e Champions League

Adidas ka zbuluar topin me të cilin do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve në Paris këtë edicion.

Real Madrid dhe Liverpool janë dy ekipet finaliste që do të kërkojnë lavdinë.

Ndërkohë, Adidas ka zbuluar edhe topin me të cilin do të luhet kjo finale.

Përveç dizajnit fantastik, ata kanë vendosur edhe një mesazh të fuqishëm.

Në top është shkruar fjala “paqe” në dy gjuhë, anglisht dhe rusisht.

Kjo vjen pasi Rusia e ka sulmuar ushtarakisht Ukrainën tash e disa muaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat