Detajet e transferimit Tchouamenit në Real Madrid

Futboll

Detajet e transferimit Tchouamenit në Real Madrid

Më: 24 maj 2022 Në ora: 22:55
Aurelio Tchouamen

Kur ka mbetur vetëm çështja e hedhjes së në nshkrimit, kanë dalë në pah detajet e transferimit të Aurelio Tchouamenit në Real Madrid.

Lojtari tanimë është pajtuar pothuajse me të  gjitha kushtet që i janë  ofruar nga kampionët spanjollë dhe është  vetëm çështje zyrtarizimi ardhja e tij në “Santiago Bernabeu”.

Mësohet se lojtari do të ketë  kontratë pesë vjeçare, ndërsa transferimi i tij nga Monaco do të kushtojë  hiç më pak sesa 80 milionë  euro.

Në  garë për talentin francez ishte edhe Liverpooli, por që ishte dëshira e lojtarit ajo që  e determinoi një  lëvizje të  tillë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat